Етапи створення Шкільної служби порозуміння

1. Прийняття шкільною адміністрацією рішення про створення ШСП. Підставами для прийняття такого рішення, зокрема, можуть бути: напруга, велика кількість конфліктів тощо. Крім того, ключовим фактором є готовність шкільної адміністрації сприяти процесу впровадження та функціонування ШСП, а саме: делегування повноважень щодо вирішення конфліктів школярам; розуміння і згода адміністрації та педагогічного колективу навчального закладу дотримуватися принципів відновного підходу в питаннях шкільної дисципліни, виділення та обладнання приміщення для ШСП.

 

2. Інформування педагогічного колективу про впровадження ШСП. Вибір координатора програми серед педагогічного колективу навчального закладу відповідно до наступних критеріїв: бажання координувати діяльність ШСП, авторитет серед учнів та вчителів, наявність вільного часу тощо.

3. Інформування учнів 8-11 класів про впровадження ШСП. Анкетування учнів та відбір потенційних кандидатів для проходження навчання відповідно до наступних критеріїв: авторитет серед учнів та педагогів, бажання бути медіатором, участь у позашкільній роботі тощо.

4. Проведення співбесід із потенційними кандидатами, відбір учасників тренінгу "Базові навички медіатора ШСП" згідно з такими критеріями: розвинені комунікативні навички, співробітницький підхід у ситуації конфлікту, безоціночність тощо.

 

5. Підготовка команди (координатора та школярів-медіаторів) для роботи в ШСП, проведення тренінгу за авторською програмою "Конфлікти в освіті.Шкільна медіація".

6. Інформування учнів, педагогів та адміністрації школи про діяльність ШСП, представлення механізму передачі справ/звернення для їх розгляду за допомогою процедури медіації та процедури кола.

7. Проведення медіацій та кіл серед однолітків учнями-медіаторами та координатором служби (у випадку складних конфліктних ситуацій).

 

8. Підготовка нових медіаторів із числа учнів, які пройшли відбір згідно зі згаданими вище критеріями та внутрішнє навчання (організоване координатором служби за допомогою практикуючих школярів-медіаторів) принаймні один раз на рік для забезпечення неперервності функціонування ШСП.

 

9. Підвищення ефективності діяльності ШСП шляхом проведення зовнішніх супервізій та внутрішніх тематичних дискусій, що мають нам меті аналіз напрацьованого досвіду.

Скачать
«Положення про шкільну службу примирення
Adobe Acrobat документ 166.6 KB
Скачать
Девіз ШСП.pdf
Adobe Acrobat документ 255.1 KB
Скачать
Згода на участь у проведенні медіації.pd
Adobe Acrobat документ 75.6 KB
Скачать
План опорної школи ШСП 2016-2017.pdf
Adobe Acrobat документ 136.3 KB
Скачать
Сценарій медіатора.pdf
Adobe Acrobat документ 254.5 KB
Скачать
Презентація книжки по ШСП.pdf
Adobe Acrobat документ 1.9 MB
Скачать
Медиация — мирное урегулирование конфлик
Adobe Acrobat документ 358.7 KB

Зачем нужна служба школьной медиации?

https://youtu.be/nkTufP8xhkM

Школьников учат решать конфликты с помощью медиацииhttps://youtu.be/xhkW6VpJ9vk

 

 

Школьная Медиация

Сценарий разрешения конфликта.

                         https://youtu.be/ZKmaaOPj-OU